Aktualności
Chcielibyśmy zaproponować wszystkim naszym czytelnikom, nowy cykl wywiadów na łamach naszego portalu, o roboczej nazwie "Dziesięć pytań do...”
W pierwszej odsłonie cyklu, zadajemy pytania panu Patrykowi Góralowskiemu, pracującemu na stanowisku CCG Windows&Office Channel Strategy Manager w polskim oddziale Microsoft.
Możecie pytać o prawie wszystko, pięć pytań wybierze Redakcja druga piątkę pytań wybierzecie Wy. Za najciekawsze pytania przewidujemy nagrody-niespodzianki. Pytania piszecie w komentarzach poprzedzając słowami "Pytanie do MS"
Pytania prosimy składać do 18 grudnia a odpowiedzi wraz z listą nagrodzonych opublikujemy z początkiem przyszłego roku.
W następnym wywiadach będzie możliwość zadawania pytań przedstawicielom firm INTEL oraz Symantec.
Komentarze
lub:
Co zrobicie nastepnym razem aby zapobiec "piratowanym" Windowsom? ;]
2. Będzie też wywiad z AMD? mam dla nich kilka pytań, a wy to tylko intel, intel, kurde blaszka intel...
innymi słowy, czy może się kiedyś okazać, że programy/gry których dzisiaj używamy zginą na zawsze po kilku dekadach, gdyż nie będzie możliwości uruchomienia ich na nowych OS ?
1) W ilu % będzie się różnił Windows 7 z następną wersją?
2) Czy z wyjściem kolejnego Windowsa gry będą go wymagały?
20zł to cena w PL, zachodnie zdrapki są po 130zł na rok i też działają na xbl pl
Na pytanie nr 2 to ja mogę odpowiedzieć To zależy od producentów gier, a nie od twórcy systemu.
a) Czy kiedy wyjdzie nowy xbox to gry na niego będą droższe czy tańsze?
b) Czy xbox live dalej będzie wspierany czy zostanie zastosowana jakaś nowa usługua?
Od zawsze mnie to intrygowało taka błaha rzecz ale dzisiaj nie wyobrażamy sobie bez niej systemów, jaka jest historia paska zadań w jakim systemie MS był on pierwszy i co było inspiracją na jego powstanie.
Czy może nam Pan coś powiedzieć o integracji Xbox Live z Windows 8? Czy możliwe będzie odpalanie gier z konsoli w środowisku Windows 8?
1. Ile będzie kosztował Windows 8 i dlaczego tak drogo?
2. Ile będzie kosztował upgrade z winXP, lub win7(ew. Vista) do Windows 8 i dlaczego tak drogo?
3. Jak to jest i będzie między wersjami OEM i BOX w windows'ach?
1. Czy w następnej konsoli myszka i klawa będzie w pełni kompatybilna z we wszystkich grach/programach?
2. Czy multiplayer w następnej konsoli będzie płatny? Jeżeli tak to dlaczego ?!
widzisz koleś... albo masz pirata albo zwyczajnie nie aktualizujesz systemu... MS przynajmniej w EU wprowadził łatkę dzięki której masz możliwość wyboru przeglądarki jaką chcesz zainstalować...
Pytanie do MS:
Kiedy MS Windowsy będą wykorzystywać kernel Linuksa?
Nikt nie potrafi sformułować rzeczowego pytania ?
Przypomnę
Jakiekolwiek informacje o Windows 8 i nowym Xbox będą dostępne w pierwszym kwartale przyszłego roku.
1) Czy Microsoft Polska nie uważa, że jak na polskie realia cena prawie 400zł za wersję Windows 7 Home Premium (na dodatek wersja "jednorazowego użytku" bo tak można określić wersję OEM; po zmianie komputera trzeba kupić nowy system) jest lekko za wysoka? Porównując zarobki np.: w Polsce i Niemczech (minimalna płaca w Polsce ok.350 Euro, w Niemczech ok.1300Euro) - to u zachodnich sąsiadów i u nas cena Windows 7 HP BOX wynosi ok. 200 Euro. Czyli u nas ok. 57% płacy minimalnej, a w Niemczech ok.15% płacy minimalnej.
2) Jakiś czas temu było wiele wątpliwości wokół licencji OEM. Czy Microsoft mógłby raz a dobrze odpowiedzieć czy przeciętny Kowalski, który kupił bądź sam sobie złożył komputer może kupić Windows 7 Home Premium OEM?
Ja proszę o wyjaśnienie dwóch spraw, obie odnoszą się do funkcjonalności interfejsu użytkownika.
1. Na jakiej podstawie stwierdzono, iż interfejs wstążkowy jest wydajniejszy od klasycznego paska ikon odnośnie wydajności pracy. Mam sporo do czynienia w pracy w niemal każdym programie i muszę stwierdzić iż jest to najmniej wydajny interfejs. Biorąc pod uwagę format panoramiczny nowych monitorów dziwi mnie taki wybór, bo powoduje on zmniejszenie dostępnej wysokości użytecznej obrazu co w połączeniu ze zwiększoną szerokością powoduje nienaturalne proporcje obrazy by wręcz powiedzieć powodujące dyskomfort. Ponadto wywołuje potrzebę większej ilości ruchów i kliknięć aby uzyskać dostęp do pożądanej funkcji. Pod tym względem pasek ikon bije wstążkę na głowę.
2. Moje drugie pytanie odnosi się od interfejsu Win7 i braku w pełni klasycznego menu jak w Win 9x/XP oraz układu panelu sterowania jak w Win XP. Obecnie opcje konfiguracyjne rozsiane są po kilku kartach co powoduje totalny bajzel, zamiast być zblokowane jak w XP, szczególnie jest to irytujące przy konfiguracji sieci, oraz ustawieniach wyglądu. Dlaczego Microsoft tak uparcie próbuje promować pomysły, które są średnio udane lub są po prostu wodotryskami zamiast pracować nad ulepszaniem dobrych i sprawdzonych rozwiązań. W tej dziedzinie Microsoft-owi jednak daleko do Linx-a.